Виклики історії: революція гідності,АТО – війна за незалежність

2

До Дня Революції Гідності та Свободи бібліотекою та БК с. Омеляна було проведено меморіальний захід: де присутні переглянули книжково — іллюстративну виставку «Виклики історії: революція гідності,АТО – війна за незалежність» та взяли участь у годині державності «Події,що змінили долю України» З вступним словом до присутніх звернулась зав. бібліотекою Ольга Вознюк. Вона коротко проаналізувала події, що призвели до революції Гідності,дала визначення поняття Гідність,привела приклади гідних поступків простих українців – патріотів своєї країни і негідні вчинки влади,зрадників і запроданців. А також презентувала сайт «Революція гідності. Війна. Рівненщина» Зараз я презентую титанічну працю бібліотекарів Рівненщини сайт« Революція гідності. Війна. Рівненщина»
Сайт пам’яті загиблих «Революція гідності. Війна. Рівненщина» – це історії про наших краян, які боролися за Гідність і Свободу, цілісність і незалежність України, європейське майбутнє. Це долі найкращих синів України, які ціною свого життя виборювали щасливе майбутнє, спокій у кожному домі, мир у нашій країні.
Вони любили життя, та понад усе любили свою Батьківщину. Героям Слава!
На сайті розміщено інформацію про Героїв, які народилися і проживали на Рівненщині, і тих, чиє життя волею долі було пов’язане з нашим краєм. Найстаршому виповнилося 55, двом наймолодшим лише 20 років.
Сто три історії – це біографії воїнів, нагороди, окремі публікації про них в пресі та в мережі інтернет, список усіх публікацій, посилання на відеоматеріали. Інформація про вшанування земляками пам’яті загиблих: відкриття пам’ятних дошок, меморіалів. А ще листи Героїв до рідних, спогади про них побратимів, друзів, вчителів, родичів. Вірші земляків, присвячені пам’яті загиблих на майдані та в АТО
Сайт підтримується Рівненською обласною універсальною науковою бібліотекою, центральними районними та міськими бібліотеками області.
Розповіла про героїв Майдану — наших земляків,які загинули за волю України. Вихованці БК прочитали вірші, а Пасюк Настя виконала пісню «Молитва»
А омелянська поетеса Лариса Лавренюк прочитала свій вірш присвячений Героям Майдану

Друга світова війна

DSCN5098_1_

Друга світова війна, яка тривала з 1 вересня 1939 р.

до 2 вересня 1945 р., стала найжорстокішим і найкривавішим воєнним конфліктом в історії людства. У неї була втягнута 61 держава, на території яких проживало 80% населення Землі. Воєнні дії велися на території 40 країн. Війна коштувала людству 65-67 млн. життів.

Україна опинилася в епіцентрі війни вже у вересні 1939 р. Щонайменше 5,3 млн. чоловік, або один із шести мешканців України загинув у цій бійні. 2,4 млн. українців було вивезено для примусової праці до Німеччини. Ущент чи частково було зруйновано понад 700 великих і малих міст та 28 тис. сіл, унаслідок чого безпритульними залишилося близько 10 млн. чоловік. Загальні втрати економіки України сягнули 40%. Удруге за трохи більше як 10 років Україна тяжко постраждала від жорстоких ексцесів тоталітарних режимів.

Участь  бібліотеки у заходах до Дня примирення

Заходи до Соборності України 2016

DSCN4767[1]

Бібліотека с. Омеляна

П’ять хвилин з історією «Соборність України: від ідеї до сьогодення»

 Книжкова виставка

 «Україно, Соборна держава

    Сонценосна колиска моя

   Ще не вмерла й не вмре твоя слава

  Завойована і чесних боях!

Викладка «Соборність і злагода — умови процвітання України»

Герої не вмирають…

Година памяті

Бібліотека с. Омеляна

«Герої не вмирають…» Захід відбувся в приміщенні БК

На фоні траурної мелодії  зав. бібліотекою О. Вознюк розповідає про події,які відбулися два роки тому і змінили Україну. Мирна акція на майдані перетворилася в криваве пекло. Про те, що таке гідність,свобода. Молитвою та хвилиною  мовчання пом’янули всіх тих,хто віддав своє життя на майдані  під час Революції Гідності,хто віддав життя на Сході в зоні АТО

Прозвучала поезія майдану у виконанні О. Вознюк

 Присутніх -40 чоловік

Танець зі свічками у виконанні танцювального гурту БК

Відбувся перегляд фільму» Революція,що змінила нас»

Оформлено виставку «Вільні творять майбутнє»

Clipboard02